790-609-351
wyszukiwanie zaawansowane
14 DNI ZA ZWROT TOWARUzobacz szczegóły
DARMOWA DOSTAWAzobacz szczegóły
Strona główna1 » Blog2 » Wykończenie podłogi - o białych listwach przypodłogowych z poliuretanu, polistyrenu, mdf

Promocje

Nowości w sklepie

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@hap.sklep.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 13.00

Chmura tagów

Wykończenie podłogi - o białych listwach przypodłogowych z poliuretanu, polistyrenu, mdf

Data dodania: 20-08-2019 Wykończenie podłogi - o białych listwach przypodłogowych z poliuretanu, polistyrenu, mdf

Listwy podłogowe mają bardzo ważną funkcję - maskują wszelkie przerwy i niedociągnięcia podłogowe, a także są bardzo ciekawą ozdobą. Warto dokonać odpowiedniego wyboru i wybrać najlepiej pasujące listwy.

Wybór listew podłogowych

Listwy podłogowe mogą być wykonane z różnych materiałów m.in. z poliuretanu, polistyrenu i mdf. Maskują one szczeliny dylatacyjne, chronią ściany przed uszkodzeniami i różnymi zabrudzeniami. Dzięki nim, podczas odkurzania czy mycia podłogi mopem, na ścianach nie pozostaną nieestetyczne ślady i plamy. Listwy są bardziej odporne niż farba lub tynk. Dzięki nim można także przeprowadzić kabel, tak aby nie był widoczny, ani nie było potrzeby wykorzystywania dodatkowych przedłużaczy.

Ponadto listwy podłogowe pełnią wyjątkową funkcję estetyczną. Tworzą one spójne i harmonijne połączenie pomiędzy ścianami i podłogą. Dobrze dograne, idealnie współgrają z innymi elementami dekoracyjnymi, znajdującymi się we wnętrzach.

Wybierając listwy warto dopasować je do materiału, z którego wykonano podłogę. Należy unikać efektu zbyt dużego kontrastu. Innym rozwiązaniem, polecanym przez specjalistów jest pomalowanie listew, na ten sam kolor co ściana. Efekt będzie niezwykle elegancki i estetyczny.

alt

 

 Bardzo ciekawym rozwiązaniem są listwy przypodłogowe Classic R10 Lagrus. Ich powierzchnia jest polakierowana specjalnym poliuretanowym lakierem. Mają one biały kolor, dzięki czemu świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Dolna krawędź listw ma zdolności izolacji przeciw wilgoci. Montować je należy na kleju.

Listwy Classic R10 Lagrus to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymać ciekawy wizualnie efekt, bardzo szybko i łatwo. Dodatkowo listwy są specjalnie frezowane, aby można było ukryć w nich kable i przewody. Dzięki temu wnętrze będzie się prezentowało bardzo elegancko i przede wszystkim bezpiecznie.

Przy montowaniu listew warto nabyć także specjalną farbę do wykończeń, dzięki której możliwe będzie profesjonalne zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości i uszkodzeń.

Listy przypodłogowe - podsumowanie

Trzeba pamiętać, że listwy przypodłogowe powinno się mocować do ścian, a nie do podłogi. Dzięki temu można uniknąć powstania nieestetycznych szpar czy uszkodzeń, które mogą być efektem odkształceń warstwy posadzkowej. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na specjalne listwy, które posiadają uszczelki elastyczne. Przydają się one szczególnie, kiedy powierzchnie nie są równe.

Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne

12