790-609-351
wyszukiwanie zaawansowane
14 DNI ZA ZWROT TOWARUzobacz szczegóły
DARMOWA DOSTAWAzobacz szczegóły
Strona główna1 » Montaż listew Creativa

Promocje

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@podlogidrewniane24.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 13.00

Chmura tagów

Montaż listew Creativa

Zakup wymarzonych listew przypodłogowych i sufitowych to tak naprawdę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także ich fachowy montaż. Aby sztukateria prezentowała się bardzo okazale przeze wiele długich lat użytkowania, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się - jak montować listwy przypodłogowe, sufitowe i ścienne.


Montaż sztukaterii od a do z

Montaż listew przypodłogowych Creativa wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Dzięki naszym wskazówkom z tym zadaniem poradzą sobie nawet laiki. Pierwszym najważniejszym zadaniem jest oczywiście zamówienie odpowiedniej ilości listew. Pamiętać należy o odpadach, dlatego też zaleca się zamówić 10% więcej metrów. Pamiętać należy również i o tym, że w wielu sytuacjach lepiej jest położyć całą nową listwę niż sztukować z kilku odpadów, dlatego też odpowiedni zapas jest tak ważny. Listwy dłuższe mają mniej łączeń, dzięki czemu ładniej się prezentują i wymagają mniej pracy.   

Jeżeli chodzi o sam klej to warto oczywiście stosować kleje danego producenta, wówczas mamy 100% pewność, że spełni on swoje zadania i nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Do montażu nowych listew przypodłogowych najlepiej zabrać się, gdy podłoga będzie przymocowana już dłuższy czas, dzięki czemu unikniemy dylatacji w miejscu styku z podłogą. Listwy przypodłogowe należy przyciąć do odpowiedniej długości za pomocą korytka albo specjalnej maszyny do cięcia, która usprawni prace. Zalecana do cięcia jest przede wszystkim piła o drobnych ząbkach, która nie ma rzezu (poszczególne ząbki ustawione są w szeregu). Tylko dzięki takiej pile będziemy mogli przyciąć listwy przypodłogowe w estetyczny sposób. Jeżeli punkty łączenia nie będą stykać się idealnie, to warto skorzystać z pomocy szlifierki albo zwykłego papieru ściernego. 


Klejenie listwy przypodłogowej

Klej na listwę najlepiej wyciskać za pomocą specjalnego pistoletu - zawsze wzdłuż punktów styku. Nie powinno robić się kleksów, które nie tylko osłabiają zamocowanie listwy, ale mogą powodować także jej odpadnięcie.  Pamiętać należy również i o tym, aby miejsca łączenia listew także uzupełnić specjalistycznym klejem do łączeń. 


Montaż listew sufitowych

Litwy sufitowe, tak samo zresztą jak i ozdobne listwy ścienne wymagają nieco więcej pracy i doświadczenia. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować listwy sufitowe, powinny skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Przed rozpoczęciem klejenia warto dokładnie sprawdzić czy podłoże jest idealnie przygotowane. Jeżeli mamy do czynienia z powierzchniami pylącymi to warto wcześniej zagruntować podłoże, dzięki czemu unikniemy wielu problemów przy klejeniu sztukaterii.  

Pod docięciu odpowiedniej długości listew sufitowych, należy pokryć je klejem montażowym i docisnąć do sufitu/ściany. Łączenia listew wypełnimy klejem do łączeń. Nadmiar kleju montażowego najlepiej usunąć za pomocą mokrej gąbki. Po przyklejeniu listew sufitowych należy poczekać 24 godziny, aby klej odparował. Po tym czasie można zająć się wypełnieniami przy suficie. Łączenia najlepiej zamaskować za pomocą specjalnej szpachli akrylowej. Na sam koniec wystarczy pomalować sztukaterię na wybrany kolor. 


*tekst jest jedynie wskazówkami montażu listew.


 
Przejdź do strony głównej