790-609-351
wyszukiwanie zaawansowane
14 DNI ZA ZWROT TOWARUzobacz szczegóły
DARMOWA DOSTAWAzobacz szczegóły
Strona główna1 » Blog2 » Modna i nowoczesna sztukateria

Promocje

Nowości w sklepie

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@hap.sklep.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 13.00

Chmura tagów

Modna i nowoczesna sztukateria

Data dodania: 18-09-2019
Modna i nowoczesna sztukateria


    Sztukateria zazwyczaj kojarzy się nam z klasycznymi wnętrzami, gdzie przeważa styl glamour. Jednak coraz częściej możemy zobaczyć ją w nowoczesnych wnętrzach. W tym artykule przybliżymy temat sztukaterii oraz to jak można wykorzystać ją w nowoczesnym wnętrzu.alt

Sztukateria – słowo wstępu

Zapewne sztukaterię kojarzy wiele osób, zwłaszcza za dawnych młodych lat, gdy mocowana była, jako listwa przysufitowa. Wówczas oprócz funkcji dekoracyjnej pełniła także funkcję wykończenia wnętrza. Zazwyczaj była stosowana w starym budownictwie, aby zamaskować zaokrągloną granicę między ścianą, a sufitem. Taki ozdobny gzyms przybierał różne kształty i wzornictwo. Sztukateria na ścianę dziś przybrała formę listew, które łatwo montuje się do podłoża.

Sztukateria dzisiaj

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej sztukateria w dawnych latach przybrała formę listew przysufitowych. Dziś jednak wykorzystywana jest głównie w dekoracji nowoczesnych wnętrz. Miano sztukaterii zyskały również listwy przypodłogowe MMC oraz listwy przypodłogowe Creativa, które świetnie komponują się w nowoczesnym salonie. Tego rodzaju listwy przypodłogowe sprawdzą się także w różnych stylizacjach, nawet tych minimalistycznych. Idealnie komponują się z różnymi meblami i dodatkami, nadając pomieszczeniu harmonii i elegancji. Sztukateria występuje także w kolorze, jak np., listwa FL1 MMC. Taka dekoracyjna listwa będzie się o wiele lepiej prezentować jednocześnie przyciągając wzrok. Jednak pamiętajmy o umiarze – jak to mówią „co za dużo, to nie zdrowo”.

Jak stworzyć piękną sztukaterię na ścianie?

Wielu projektantów wnętrz twierdzi, że sztukaterią można kreować dowolną przestrzeń. Można podkreślić nią różne elementy, które znajdują się w pomieszczeniu np., kominek, wnękę czy chociażby lustro. Wybierając odpowiednie listwy należy zastanowić się nad tym do czego ich konkretnie użyjemy. Bo mimo tego, że sztukateria to w głównej mierze listwy przypodłogowe to można je wykorzystać na wiele sposobów – o czym wspomnieliśmy wcześniej. Taką listwą można kadrować przestrzeń czy też wykończyć krawędzie na ścianach.

Sztukateria w dzisiejszych czasach to element dekoracyjny ściany. Te najtrwalsze i zarazem najdroższe listwy wykonane są z gipsu. Ten rodzaj materiału był używany od dawien dawna do ich wytwarzania. Obecnie zastępowany jest innymi materiałami, które są znacznie tańsze. Mowa tu oczywiście o styropianie i żywicy poliestrowej. Jak każdy produkt tak i te mają swoje wady i zalety. O tym przeczytasz w kolejnym artykule, który będzie równie ciekawy jak ten.

 

Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne

12