790-609-351
wyszukiwanie zaawansowane
14 DNI ZA ZWROT TOWARUzobacz szczegóły
DARMOWA DOSTAWAzobacz szczegóły
Strona główna1 » Blog2 » Listwy karniszowe i szyny - nowoczesność wkracza do naszych mieszkań

Promocje

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@hap.sklep.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 13.00

Chmura tagów

Listwy karniszowe i szyny - nowoczesność wkracza do naszych mieszkań

Data dodania: 15-01-2020

Listwy karniszowe i szyny - nowoczesność wkracza do naszych mieszkań 
alt


Firany i zasłony to elementy dekoracyjne, które znajdują się niemal w każdym domu, ponieważ przyczyniają się one do stworzenia przytulnego klimatu. Dotychczas jednak tradycyjne karnisze nie pozwalały wybić się tym dodatkom na pierwszy plan. To karnisze stanowiły bowiem mocny akcent, który nierzadko determinował nawet styl całego pomieszczenia. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, producenci postanowili poszukać rozwiązania, które pozwoliłoby zmienić ten stan rzeczy. Dzięki temu zaczęto produkować listwy karniszowe i szyny, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Pełnią one zaskakująco ważną rolę, pomimo tego że tak naprawdę nawet ich nie widać. Większość nowoczesnych aranżacji wykorzystuje właśnie te trendy, aby w żaden sposób nie zaburzyć wizualnego efektu końcowego. Całość prezentuje się dzięki temu niezwykle ciepło, elegancko i przede wszystkim spójnie. 
 
Szyny karniszowe - tzw. mistrz drugiego planu

Szyny karniszowe pozwalają uwydatnić to, co ważne w pomieszczeniu. Cechują się one nienachalnym designem, minimalizmem i prostotą. To właśnie dzięki temu możliwe jest stworzenie ciepłego i przyjaznego klimatu. Dotychczas, z wykorzystaniem tradycyjnych rozwiązań, które nierzadko sprawiały, iż przestrzeń stawała się ciężka i przytłaczająca, uzyskanie takiego efektu było wręcz niemożliwe. Szyny karniszowe są więc uzupełnieniem aranżacji, a nie głównym elementem dekoracyjnym, który najbardziej rzuca się w oczy. Rozwiązanie to zwykle można wybierać spośród różnorodnej i szerokiej gamy kolorystycznej, co pozwala jeszcze bardziej wtopić szynę w otoczenie. Element ten występuje także w różnych rozmiarach, dlatego można dobrać go również pod względem indywidualnych możliwości pomieszczenia. Szyny karniszowe wykonane są z trwałego materiału, jakim jest aluminium. Tworzywo malowane proszkowo jest gwarancją długoletniej żywotności z zachowaniem pierwotnego wyglądu. 
 
Szyny karniszowe - rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje szyn karniszowych - szyny karniszowe pojedyncze oraz szyny karniszowe podwójne. Te pierwsze rekomendowane są w przypadkach, kiedy domownicy planują wykorzystywać w pomieszczeniach wyłącznie firany lub zasłony, a nie obydwa te elementy jednocześnie. Szyny karniszowe podwójne to zaś rozwiązanie dla osób, które w zamyśle będą wykorzystywały zarówno firany jak i zasłony lub kilka rzędów firan albo zasłon. Drugie rozwiązanie daje nieco więcej możliwości dekoracyjnych, aczkolwiek automatycznie narzuca ono konieczność realizowania wyłącznie pomysłów, zakładających wykorzystanie obydwu szyn jednocześnie. Warty podkreślenia jest fakt, iż oba te rozwiązania wykorzystują innowacyjny sposób mocowania. Agrafek dołączonych do zestawu nie trzeba bowiem odpinać do prania. Wystarczy zdjąć z szyny zaślepkę i zsunąć zawieszone tkaniny. Zdejmowanie oraz ponowne wieszanie firan i zasłon nigdy nie było prostsze. Obydwa rodzaje szyn cechują się też intuicyjnym i łatwym montażem. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby każdy kto zakupi produkt, mógł zamontować szyny samodzielnie w niebywale krótkim czasie. 
 
Listwy karniszowe - jeszcze większa kontrola nad aranżacją 

Listwy karniszowe to dodatek, który może się znaleźć w mieszkaniu, ale nie musi. Kwestia ta zależy bowiem od wymagań projektu. Listwy pozwalają odpowiednio ukryć szyny, tworząc tym samym jeszcze bardziej zoptymalizowaną wersję aranżacji. Jeśli więc stylistyka domu ma być utrzymana w duchu minimalizmu, warto skorzystać z tego dobrodziejstwa i dostosować wnętrze do całościowej wizji. Listwy najczęściej produkowane są z mocnego polimeru, dzięki czemu cechują się one niezwykłą trwałością i długą żywotnością. Produkty te są gładkie, a to z kolei pozytywnie wpływa na łatwość utrzymania czystości. Listwy można wybrać spośród bogatej palety barw i idealnie dopasować je do kolorystyki panującej w pomieszczeniach. Są to niezwykle nieinwazyjne elementy dekoracyjne zarówno pod względem wizualnym jak i montażowym. Listwy karniszowe LK-01 montuje się bezpośrednio do sufitu. Czynność tę można z łatwością wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca.

 
Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne

12