790-609-351
wyszukiwanie zaawansowane
14 DNI ZA ZWROT TOWARUzobacz szczegóły
DARMOWA DOSTAWAzobacz szczegóły
Strona główna1 » Blog2 » Jak wprowadzić drewniane akcenty do domu?

Promocje

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@hap.sklep.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 13.00

Chmura tagów

Jak wprowadzić drewniane akcenty do domu?

Data dodania: 30-10-2019

Jak wprowadzić drewniane akcenty do domu?


Drewno przez lata cieszyło się niesłabnącą popularnością. Jednak z biegiem czasu zaczęło powoli je wypierać mnóstwo innych materiałów, czyli przede wszystkim tworzyw sztucznych, które świetnie odnajdowały się w nowoczesnych przestrzeniach. W ciągu kilku ostatnich lat, drewno jednak święci ponownie swoje triumfy i jest bardzo często wybierane do wnętrz urządzanych w różnym stylu.


Jakie akcenty drewniane sprawdzą się we wnętrzu?


Jeśli chcemy by w naszym wnętrzu znajdowało się drewno, przede wszystkim powinniśmy postawić na meble z niego wykonane. To bardzo dobra inwestycja na lata, szczególnie jeśli wybierzemy drewno bardzo dobrej jakości. Meble drewniane mogą służyć nam przez kilkanaście lat i nie stracić na swoim pierwotnym wyglądzie, o ile będziemy je regularnie konserwować i odpowiednio pielęgnować. Drewniane stoły wraz z drewnianymi krzesłami czy też duże drewniane szafy, to obowiązkowy element w domu. Drewno może nas nie tylko zachwycić swoją trwałością, ale także ciekawą kolorystyką oraz naturalnym usłojeniem.
Jednym z najczęściej wybieranych przez nas drewnianych elementów do domu, są oczywiście drewniane drzwi. Bez wątpienia w przypadku ich wyboru, drewno powinno stać u nas na pierwszym miejscu. Drzwi to nie jest jeden z tych elementów, który wymieniamy cyklicznie, ponieważ przykładowo nam się znudził. Raczej to wybór na kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt lat. Podobnie jest z oknami, te z drewna mogą nadać niebywałego charakteru pomieszczeniom w naszym domu.


Drewniane dodatki do każdego wnętrza


Oczywiście w domu prócz dużych drewnianych elementów, mogą także znaleźć się te nieco mniejsze, bardzo elegancko wieńczące całą aranżację. W domach polskich rodzin, nie brakuje podłóg wykonanych z drewna. Drewno jest trwałe, odporne na ścieranie, występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego jest dość oczywistym wyborem. Elementem dodatkowym do takiej drewnianej podłogi, mogą natomiast stać się białe listwy przypodłogowe.
Nie każda osoba w swoim domu decyduje się na to, by posiadać takie właśnie listwy. Są one jednak bardzo eleganckim dodatkiem i sposobem wykończenia podłogi. Dzięki takim listwom można zakryć dość nieestetyczną szczelinę dylatacyjną, ale również i schować kable.
Innymi dodatkami z drewna mogą być przykładowo drewniane ramki na zdjęcia, eleganckie drewniane figury dekoracyjne czy też naturalne drewno kominkowe, jeśli posiadamy taki w swoim domu. Drewno pasuje absolutnie do każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu. Warto zatem korzystać z niego i nie bać komponować je z innymi elementami na swój własny sposób.

Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne

12